Історико-краєзнавчий музей
Страбичівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

"Без знання минулого неможливо точне поняття про сучасне”, – справедливо наголошував видатний український історик М.С.Грушевський. Для становлення людської особистості велику роль відіграє знання свого минулого та ставлення до нього.  Кожен із нас повинен знати історію свого народу, своєї держави, рідного краю, де він народився. Освічена людина завжди розуміє, що без минулого немає сучасного, без традиційного немає нового, без колишнього немає теперішнього.
 

 Історико-краєзнавчий музей Страбичівської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів засновано в 1986 році. Музей паспортизовано – «Свідоцтво     № 07-68 про реєстрацію музею при навчальному закладі, що перебуває у сфері управління Міністерства освіти і науки України». В 2004 році отримано диплом Управління освіти і науки України Закарпатської облдержадміністрації «Про підсумки проведення огляду, відомчої реєстрації та перереєстрації музеїв при навчальних закладах системи Міністерства освіти і науки України у Закарпатській області».
 

 Музей знаходиться у приміщенні Страбичівської ЗОШ І-ІІІ ступенів в окремій кімнаті загальною площею 50 метрів квадратних. Його фонд становить 337 експонатів з яких музейних предметів основного фонду – 127. Значне місце займають старовинні знаряддя праці, предмети побуту.
 

 У нашому музеї є такі експозиційні розділи:
 

-          Закарпаття у роки І Світової війни.
 

-          Велика Вітчизняна війна.
 

-          Історія села та школи.
 

 Експозиційні матеріали розповідають про добровольців-учасників Великої Вітчизняної війни, історію села і школи, про відомих односельчан, про усну народну творчість, місцеві звичаї та обряди.
 

 У розділі «Відомі люди нашого села» є матеріали про життєвий та творчий шлях відомого казкаря В. В. Короловича,  артистку Закарпатського театру М. І. Сочку, кореспондента академії наук, доктора хімічних наук, професора, лауреата Писаржевської премії Ю. Ю. Керчу та інших. Також зібрано відомості про добровольців, ветеранів Великої Вітчизняної війни та воїнів-афганців.
 

 Роботою шкільного музею керує рада музею в кількості 16 чоловік, з них 3 вчителів та 13 учнів 8-10 класів. 2 учнів є екскурсоводами.
 

 Гуртківцями ведеться науково-дослідницька робота з вивчення рідного краю. Досліджуємо мікротопоніміку села.
 

 Значне місце в роботі музею приділено організації виховної роботи. Тут проводяться масові заходи: зустрічі з відомими людьми села, афганцями, ветеранами війни та праці. Щорічно до Дня Перемоги у музеї проводяться уроки-реквієм.